Muitinės tarpininkų veiklos kryptys:

  • Muitinės dokumentų ruošimas (importo, eksporto, tranzito deklaracijos).
  • CMR ir TIR pildymas, forminimas muitinėje.
  • INTRASTAT ataskaitų ruošimas.
  • Importo/reeksporto procedūrų atlikimas.
  • Saugojimas eksporto-importo terminale.
  • Sandėliavimas paprastame ar muitinės sandėlyje.
  • Prekių rūšiavimas, atrinkimas, etikečių klijavimas, siuntos supakavima, paruošimas transportavimui ir – nuvežimas pagal pateiktą užsakymą Jūsų klientui.
  • Eksporto procedūrų atlikimas, jeigu gavėjas yra užsienyje.

spinning-globe

Muitinės tarpininkavimo procedūros:

Importas

Importas – tai užsienio valstybės prekių įvežimas.
Prekės gali būti įvežamos įvairiomis transporto priemonėmis oro, jūrų ar sausumos keliais.

Kas gali importuoti prekes į Europos Sąjungą?

Asmeniui turi būti suteiktas ekonominių operacijų vykdytojo kodas – EORI kodas.
EORI kodas yra pripažįstamas visų ES valstybių muitinės įstaigose.

Ką svarbu žinoti, norint importuoti prekes?

  • kokie muitai ir mokesčiai taikomi
  • kokie taikomi draudimai ar apribojimai
  • kokių dokumentų (leidimų, licencijų ar pan.) reikia

Eksportas

Eksportas – įstatymais reglamentuotas prekių ir paslaugų išvežimas iš vienos valstybės į kitą, dažniausiai jas ir parduodant. Eksportas yra svarbi tarptautinės prekybos dalis.

Eksporto prekės ir paslaugos paprastai tiekiamos valstybės (vietinių) gamintojų/tiekėjų, o galutinis jų vartotojas yra užsienio valstybės gyventojai ar organizacijos. Prekybinis eksportas paprastai reglamentuojamas eksportuojančios valstybės ir valstybės gavėjos muito įstatymų.

Eksporto procedūrą ir formalumus muitinėje Europos Sąjungoje reglamentuoja Bendrijos muitinės kodeksas.

Reikšmė Re-importo ir procedūrų vykdymo pagal Re-importą.

Re-Importas – kas tai yra Re-importas Tarptautinėje prekyboje? Kaip Re importas veikia Eksporte ir Importe?  Ką reiškia sąvoka Re-importas?

Pabandysime paprastai aprašyti Re-importo procedūras.

Jei kategorizuotume importą į vidaus ir užsienio prekes, tai, tais atvejais, kada importuojamos vidaus prekės, toks procesas vadinamas Re-importu.

Paprasčiausias būdas, kaip suprasti Re-importo sąvoką.

Jei kuri nors šalies prekė yra eksportuojama į kitą šalį, o vėliau importuojama atgal tas pačias prekes, tai tokios prekės patenka į Re-importo sąvoką.

Pavyzdžiui:
Mašininiai agregatai buvo eksportuojami į kitą šalį atlikti bandymams, tikrinant jų jų veikimą ir ,po bandymo, yra būtina, kad šie agregatai grįžtų atgal į šalį iš kurios buvo atvežti. Būtent toks grąžinimo atgal tokių mašininių agregatų procesas būtų vadinamas Re-importu.
Daugeliu atvejų į Re-importo sąvoką apima ir eksportuotos prekes, kurios neatitiko pirkėjo kokybės ar techninių reikalavimų arba kai prekės eksportuojamos konkrečiam tikslui, pavyzdžiui, projektui, parodoms ir t.t.
Tokios Re-importo procedūros gali būti atliekamos pateikus reikiamus dokumentus, kartu su muitinės departamento patvirtinamaisiais dokumentais atitinkamoje šalyje.

Reikšmė Re-eksporto ir procedūrų vykdymo pagal Re-eksportą.

Re-Eksportas – kas tai yra Re-eksportas Tarptautinėje prekyboje?
Pabandysime paprastai aprašyti Re-eksporto procedūras.
Jei kategorizuotume eksportą į vidaus ir užsienio prekes, tai, tais atvejais, kada eksportuojamos užsienio prekės, toks procesas vadinamas Re-ekspportu.

Paprasčiausias būdas, kaip suprasti Re-eksporto sąvoką.

Jei kokios nors prekės yra importuojamos iš kitos šalies, o vėliau eksportuojamos atgal tos pačios prekės, tai tokios prekės patenka į Re-eksporto sąvoką.

Pavyzdžiui:
Mašininiai agregatai buvo importuojami iš kitos šalies atlikti bandymams, tikrinant jų jų veikimą, ir po bandymų, yra būtina, kad šie agregatai grįžtų atgal į šalį iš kurios buvo atvežti. Būtent toks grąžinimo atgal tokių mašininių agregatų procesas būtų vadinamas Re-eksportu.
Daugeliu atvejų į Re-eksporto sąvoką apima ir kai eksportuotos prekes, neatitinka pirkėjo kokybės ar techninių reikalavimų arba kai prekės eksportuojamos konkrečiam tikslui, pavyzdžiui, projektui, parodoms ir t.t.
Tokios Re-eksporto procedūros gali būti atliekamos pateikus reikiamus dokumentus, kartu su muitinės departamento patvirtinamaisiais dokumentais iš atitinkamų šalių institucijų.

Tranzitas

Tranzitas įforminamas muitinėje pateikiant tranzito deklaraciją. Taip pat tranzitu laikoma procedūra, kai prekės gabenamos su TIR knygele (TIR konvencija), su ATA Carnet knygele (ATA konvencija), su Reino manifestu ar kitais dokumentais, kurie valstybės, kurioje įforminama tranzito procedūra, pripažįstami kaip tranzito dokumentai.

Tranzito procedūra laikoma baigta, kai prekės ir atitinkami dokumentai pateikiami muitinės įstaigai, į kurią pagal tranzito dokumentus per nustatytą terminą turėjo būti atgabentos prekės.

Muitinės tranzito procedūra su T1 deklaracija.

Muitinės tranzito pasibaigimo procedūros garantija T1 taikoma kroviniams neturintiems ES krovinių statuso, kertantiems ES teritoriją tranzitu, taipogi pristatomiems tarp išorės pasienio teritorijos ir muitinės sandėlio iki vidaus muitinės, esančios ES teritorijoje.
T1 yra finansinę garantiją turinti muitinės procedūra, išrašyta muitinės tarpininkų ES muitinės įstaigų naudai. ES, kuri suteikia ES biudžetui visų muitinės rinkliavų (mokesčių) sumokėjimo garantiją, tuo atveju jei prekės pagal šią procedūrą nebus tinkamai išvežtos už ES ribų.

Procedūra T1 yra TIR carnet procedūros alternatyva ir yra taikoma tuomet, kai:

  1. krovinys iš trečiųjų šalių (JAV, Kinija ir kt.) atplaukė į ES uostą ir yra išvežamas į ES teritorijos muitinės postą išmuitinimo procedūrai ir į muitinės sandėlį saugojimui arba perkrovimui, iš uosto automobiliu;
  2. krovinys iš trečiųjų šalių (JAV, Kinija ir kt.) atplaukė į ES uostą ir yra išvežamas iš uosto už ES teritorijos ribų automobiliu – tuo atveju T1 yra atidaromas iki pasienio muitinės;
  3. krovinys yra išvežamas iš muitinės sandėlio;
  4. krovinys yra įvežamas į ES teritoriją per sausumos pasienio punktą į muitinės postą išmuitinimui ir į muitinės sandėlį saugojimui arba perkrovimui;
  5. krovinys tranzitu yra įvežamas į ES teritoriją per (sausumos) pasienio punktą ir keliauja į uostą arba per sausumos pasienio punktą už ES teritorijos ribų.

Yra t.p. greitas T1 deklaracijos įforminimo būdas

Visa procedūra atliekama dviem žingsniais:

  1. Jūs elektroniniu paštu išsiunčiate mums dokumentų kopijas (tai galite padaryti iškarto po transporto priemonės pakrovimo arba net pakeliui į pasienio punktą);
  2. Mūsų darbuotojas įformina deklaraciją, informuoja muitinės tarnybą pasienio punkte ir Jums patogiausiu būdu išsiunčia trumpą deklaracijos numerį el. paštu arba trumpąja SMS žinute.

Vairuotojas žinodamas deklaracijos numerį (negaišdamas laiko įforminimo procedūrom pasienio punkte) iš karto keliauja į muitinę.

Naudingos nuorodos:

LR muitinės tinklalapis:

http://www.cust.lt/

EORI kodo pasitikrinimas:

http://ec.europa.eu